Összegyűjtöttük az előttünk álló esztendő legfontosabb sporteseményeinek listáját, természetesen elsősorban a MOL-csapat tagjainak szempontjából. De szerepelnek a gyűjtésben a világfutball legfontosabb 2017-es dátumai is.

Talán még az előző éveknél is több világeseményt rendez Magyarország, ezek közül is kiemelkedik a nyári vizes világbajnokság, az ősz elején esedékes cselgáncs-világbajnokság, a hagyományos, továbbra is az egész világ figyelmét kiérdemlő Forma-1-es futam, s nem utolsósorban a győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál.

2017-ben is szerencsére sok sportágban vehet részt a nemzeti csapat az esztendő legfontosabb (vagy egyik legfontosabb) seregszemléjén. A férfi és női vízipólósok mellett, hosszú évtizedek után először, mindkét kosárlabda-csapatunk Európa-bajnokságon szerepelhet. A férfi kézilabdázók már januárban „parkettre” lépnek a franciaországi világbajnokságon, s jó esély kínálkozik arra, hogy a hölgyek is eljussanak a decemberi, németországi tornára.

Szeptember 13-án jelölik ki Limában a 2024-es olimpia helyszínét.

 Január

9. FIFA-gála, Zürich

11-29. Férfi kézilabda-világbajnokság, Franciaország
12. Az Év Sportolója gála, Nemzeti Színház
13-15. Rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Torino
16-29. Tenisz Australian Open, Melbourne
27-29. Peridot nemzetközi fedettpályás öttusaverseny, Budapest
28. Cselgáncs országos bajnokság, Kecskemét

Február:
14-15. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések
16. Labdarúgó Európa Liga, 16 közé jutásért, első mérkőzések
18-19. Fedettpályás atlétikai országos bajnokság, BOK (korábbi Syma) Csarnok
20-26. WTA-tenisztorna, BOK (korábbi Syma) Csarnok
21-22. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések
23. Labdarúgó Európa Liga, 16 közé jutásért, visszavágók

Március:
3-5. Fedettpályás atlétikai Európa-bajnokság, Belgrád
6-12. Légfegyveres Európa-bajnokság, Maribor
7-8. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
9. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések
10-12. Rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokság, Rotterdam
11-12. Dobó Európa-kupa, Las Palmas
14-15. Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
16. Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók
24-26. Férfi és női párbajtőr WestEnd Grand Prix, Budapest
25. Labdarúgó vb-selejtező: Portugália-Magyarország
24-26. Forma-1, nyitány, Ausztrál Nagydíj, Melbourne

Április:
11-12. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések
13. Labdarúgó Európa Liga, negyeddöntő, első mérkőzések
18-19. Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
19-23. Torna, Európa-bajnokság, Kolozsvár
20. Labdarúgó Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók
20-23. Cselgáncs Európa-bajnokság, Varsó
22-28. Jégkorong divízió I/A-világbajnokság, Kijev
24-30. ATP-tenisztorna, Margitsziget
 Május:
2-3. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzések
2-7. Birkózó Európa-bajnokság, Újvidék
4. Labdarúgó Európa Liga, elődöntő, első mérkőzések
4-8. Öttusa világkupa, Kecskemét
6-7. Női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Budapest
9-10. Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók
11. Labdarúgó Európa Liga, elődöntő, visszavágók
12-14. Túraautó-világbajnokság, Magyar Nagydíj, Hungaroring
19-21. Ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság, Budapest
24. Labdarúgó Európa Liga-döntő, Solna
25-27. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, Final Six, Budapest
26-28. Kajak-kenu, gyorsasági világkupa, Szeged
29.-VI. 11. Tenisz, Roland Garros, Párizs
31. Labdarúgó Magyar Kupa-döntő, Groupama Aréna

Június:
V. 29-11. Tenisz, Roland Garros, Párizs
3. Labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő, Cardiff
3-4. Férfi kézilabda Bajnokok ligája, négyes döntő, Köln
9-11. Atlétikai országos bajnokság, Székesfehérvár
9. Labdarúgó vb-selejtező: Andorra-Magyarország, Andorra La Vella
10-11. Öttusa országos bajnokság
16-18. Német túraautó-bajnokság, Magyar Nagydíj, Hungaroring
16-25. Női kosárlabda Európa-bajnokság, Csehország
17-VII. 2. Labdarúgó Konföderációs Kupa, Oroszország
20-25. Férfi vízilabda világliga döntő
12-17. Vívó Európa-bajnokság, Tbiliszi
24-25. Atlétikai csapat Európa-bajnokság, 2. liga, Tel-Aviv
27-28. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések
29. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzések
Július:
VI. 17-2. Labdarúgó Konföderációs Kupa, Oroszország
1-23. Kerékpár, Tour de France
3-16. Wimbledoni teniszbajnokság, London
4. Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj, Székesfehérvár
4-5. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, visszavágók
6. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 1. forduló, visszavágók
7-26. Labdarúgó Arany Kupa, Egyesült Államok
11-12. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések
13. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések
14-16. Kajak-kenu Európa-bajnokság, Plovdiv (Bulgária)
14-30. Vizes világbajnokság, Budapest
17-24. Öttusa Európa-bajnokság, Minszk
18-19. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, visszavágók
19-26. Vívó-világbajnokság, Lipcse
20. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágók
20-30. Világjátékok, Wroclaw
21-VIII. 4. Sportlövő Európa-bajnokság, Baku
23-29. Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, Győr
25-26. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzések
28-30. Forma-1, Magyar Nagydíj, Mogyoród

Augusztus:
1-2. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 3. forduló, visszavágók
3. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 3. forduló, visszavágók
4-13. Atlétikai világbajnokság, London
7-14. Junior öttusa-világbajnokság, Székesfehérvár
9. Labdarúgó Európai Szuperkupa, Szkopje
15-16. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 4. forduló, első mérkőzések
17. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 4. forduló, első mérőzések
19-30. Nyári Universiade, Tajpej
21-25. Íjászat, történelmi Európa-bajnokság, Kecskemét
21-28. Öttusa-világbajnokság, Kairó
21-26. Birkózó-világbajnokság, Párizs
22-23. Labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező, 4. forduló, visszavágók
23-27. Kajak-kenu világbajnokság, Racice (Csehország)
24. Labdarúgó Európa Liga-selejtező, 4. forduló, visszavágók
26-27. Kamion Európa-bajnokság, magyar futamok, Hungaroring
28-IX. 10. Tenisz US Open, New York
28-IX. 3. Cselgáncs-világbajnokság, Budapest
31. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Lettország, Groupama Aréna
31-IX. 17. Férfi kosárlabda Európa-bajnokság, Kolozsvár, Isztambul, Tel-Aviv, Helsinki

Szeptember:
VIII. 28-10. Tenisz US Open, New York
VIII. 28-3. Cselgáncs-világbajnokság, Budapest
VIII. 31-17. Férfi kosárlabda Európa-bajnokság, Kolozsvár, Isztambul, Tel-Aviv, Helsinki
1-10. Vitorlázó Finndingi-világbajnokság, Balatonföldvár
2-3. Atlétikai Magyar Szuper Liga-döntő, Székesfehérvár
3. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország-Portugália, Groupama Aréna
4-9. Szörf raceboard Európa-bajnokság, Balatonfüred
8-10. Torna, FIG Challenege világkupa, Szombathely
9-10. Atlétikai magyar csapatbajnokság, döntő, Székesfehérvár
10. Wizz Air Budapest Félmaraton, Budapest
12-13. Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló
14. Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 1. forduló
13. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság kijelöli a 2024-es nyári játékok helyszínét, Lima
20-X. 1. Női röplabda Európa-bajnokság, Baku, Tbiliszi, Gandzsa
26-27. Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló
28. Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 2. forduló

Október:
2-8. Torna, világbajnokság, Montréal
6-8. Rali-vb, Spanyolország
7. Labdarúgó vb-selejtező: Svájc-Magyarország
10. Labdarúgó vb-selejtező: Magyarország – Feröer-szigetek, Groupama Aréna
15. Spar Budapest Maraton, Budapest
15-22. Íjászat, pálya-vb, Mexikóváros
17-18. Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló
19. Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 3. forduló
23-29. Tenisz WTA-világbajnokság, Szingapúr
31-XI. 1. Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló

November:
Vívó országos bajnokság, Budapest (később kijelölendő időpontban)
2. Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 4. forduló
6-14. Labdarúgó vb-pótselejtezők

21-22. Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló
23. Labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 5. forduló
25-26. Hungarian Open nemzetközi légfegyveres verseny
24-26. Forma-1, utolsó futam, Abu-Dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi
26. Cselgáncs csapatbajnokság, Zalaegerszeg

December:
1. A 2018-as labdarúgó-vb csoportjainak sorsolása
1-17. Női kézilabda-világbajnokság, Németország
5-6. Labdarúgó Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló
7. Labdarúgó Európa Liga, csoportkör 6. forduló
6-16. Labdarúgó klubvilágbajnokság, Egyesült Arab Emírségek
13-17. Rövidpályás úszó Európa-bajnokság, Koppenhága