Hiába nyert, mégsem jutott a playoffba a Fehérvár

2018. március 04. vasárnap 20:32

A Fehérvár AV19 hiába nyert a Graz vendégeként az EBEL középszakaszában az alsóház vasárnapi mérkőzésén, nem került be a rájátszásba.

EBEL, középszakasz, alsóház:
Moser Medical Graz99ers (osztrák)-Fehérvár AV19 1-2 (0-1, 1-0, 0-1)
a Fehérvár gólszerzői: Latendresse (5.), Hári (48.)

A fehérváriak akkor jutottak volna tovább, ha az előttük álló Bolzano nem szerzett volna pontot otthon a már biztos búcsúzó Znojmo ellen, ám a két együttes mérkőzése három harmad után döntetlenre állt (3-3), így pedig mindkét csapat biztosan szerez pontot.

Pedig egy ideig kimondottan biztató volt a helyzet, a Znojmo az első harmad után (amikor a Fehérvár is vezetett Grazban) már 3-0-ra vezetett, de az olaszok kiegyenlítettek, és ezzel bejutottak a rájátszásba.

Az utolsó előtti fordulóban a Bolzano pont két góllal nyert Fehérváron, ha csak eggyel nyer, az egymási elleni eredménnyel a Fehérvár maradt volna a második helyen. A 11. EBEL-szezonját taposó Volán eddig négyszer jutott be a rájátszásba.