Kosárlabda: Tovább halmozza a bravúrokat a Kecskemét

2022. június 11. szombat 11:34

A rájátszásba a 7. helyen bejutott Kecskemét a Szolnok kiejtés után a Körmenddel is óriási csatát vív, a fináléról mindent eldöntő ötödik meccs dönt Körmenden.

férfi kosárlabda nbI, elődöntő, 4. mérkőzések:
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Egis Körmend 81-76 (28-22, 12-14, 26-17, 15-23)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-2

Folytatja bravúros szereplését a kosárlabda NBI rájátszásában a Kecskemét, a 7. helyen bejutott KTE óriási bravúrral kiejtette a Szolnoki Olajt, és a Körmend elleni elődöntőben is nagy csatában áll. Pénteken 2-2-re módosította az állást hazai győzelmével, miközben a másik ágról már bejutott a döntőbe a Falco.

Kecskeméten a hazaiak kézben tartották a találkozót, és a harmadik negyed végére már 13 pontos előnyt kovácsoltak (66-53). A Körmend remek hajrát vágott ki, ami azonban csak a felzárkózáshoz volt elég. A mérkőzés legeredményesebb játékosaként a kecskeméti Xavier Pollard 22 ponttal végzett, a körmendieknél Wesley Gordon és Maliek White egyaránt 20 pontig jutott.