Drámai pontmentéssel kezdte a tavaszt az FC DAC

2021. február 14. vasárnap 17:03

Az első félidőt kicsit átalvó DAC nagyszerű hajrába kezdett, és a 95. percben kiegyenlített Trencsénben, így fontos ponttal kezdte meg a 2021-es évet Bernd Storck csapata.

Fortuna Liga, 19. forduló
AS Trencin - FC DAC 1904 3:3 (2:0)
Góllövők: 26. Kadák, 29. Demitra, 70. Čataković, ill. 56. Nicolaescu, 61. Kalmár (11es), 95. Ramirez (11es)
Sárga lap: 32. Kadák, 45. Pirinen, 47. El Mahdioui, 60. Zubairu, 77. Čataković, 84. Križan, ill. 21. Balić, 46. Christie-Davies, 80. Kalmár, 84. Beskorovainyi, 87. Müller,

DAC: Jedlička - Kružliak, Müller, Beskorovainyi - Blackman, Christie-Davies, Balić (76. Schäfer), Andzouana (46. Divković) - Kalmár (K) - Nicolaescu (76. Taiwo), Ramirez

Trencsén: Šemrinec - Slávik, Križan, Šulek, Pirinen - El Mahdioui - Demitra, Kadák (46. Zubairu), Roguljić (K) (60. Ikoba), Corryn (37. Gaži) - Čataković

"Nagyon nyílt mérkőzést láttunk mindkét csapat részéről, melyek az elejétől fogva győzelemre játszottak - kezdte értékelését a klub honlapján Bernd Storck.  "Ha nem használjuk ki a lehetőségeinket, akkor muszáj hátul nagyon koncentráltnak lennünk, de ez nem sikerült. Soha sem egyszerű futni az eredmény után, de a védelemnek elsődleges szerepe van. Az első félidő után a Trencsén megérdemelten vezetett. Nagyon jól játszottak, magasan letámadtak bennünket. A második félidőben mutatott játékért viszont elismerés jár a játékosaimnak. Visszajöttünk a mérkőzésbe, és az egyenlítés is összejött. Az utolsó percben szerencsénk is volt. "A második tizenegyest megelőző szabálytalanságot nem láttam, de a büntető az büntető. A helyzetek számához képest a 3:3 ideális eredmény.”