Babos Timiéket itthon is az év párosának választották

2021. január 11. hétfő 21:40

A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) 63. alkalommal választotta meg az Év sportolóit, a mostani szavazáson 412 sportújságíró adta le szavazatát.

A MOL Csapatot természetesen idén is több sportoló képviselte a szavazás élmezőnyében, bár az az érzésünk, hogy ha megrendezték volna a tokiói olimpiát, még többen lettek volna. A győztesek között találjuk Babos Tímeát, aki párjával, Kiki Mladenoviccsal végzett az első helyen a csapatok között, míg a MOL Csapat férfi teniszklasszisa, Fucsovics Marci a második helyen végzett Szoboszlai Dominik mögött, a csapatok versenyében pedig a teniszválogatott tagjaként lett harmadik.

Többszörösen díjazták Péni Istókot, aki a férfi egyéni sportolók között 9., a csapatok között pedig az 5. helyen végzett Dénes Eszterrel alkotott vegyespárosával, sőt Istók edzőjét, , Kissné Oroszi Editet is jelölték saját kategóriájában. A szavazáson az első helyért 3, a másodikért 2, a harmadikért 1 pont járt.

Az év fogyatékos sportolója:

Berente Judit (szervátültetett sífutó, sílövő) - a Magyar Paralimpiai Bizottság által felkért szakemberek, szakírók voksoltak

Az év sportpillanata:

Szoboszlai Dominik gólja az Izland elleni pótselejtezőn - az M4 Sport honlapján szavaztak a szurkolók, a legjobb három közül pedig szakmai zsűri döntött a győztesről

MSÚSZ-életműdíj:

Keleti Ágnes (tornász) a világ legidősebb, 100 éves olimpiai bajnoka - az MSÚSZ elnökségének döntése alapján