Babos Timiék sima győzelemmel kezdtek Madridban | MOL Csapat

Babos Timiék sima győzelemmel kezdtek Madridban

2018. május 09. szerda 12:07

Nem okozott komoly gondot a Babos-Mladenovic párosnak a madridi salakos verseny 2. fordulója, de a negyeddöntőben nehezebb feladat vár rájuk.

MUTUA Madrid Open, páros, 2. forduló:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.)-Nicole Melichar, Květa Peschke (amerikai, cseh) 6:4, 6:1

Babos Timinek nem indult jól a salakszezon, hiszen Rabatban és Madridban is már az első fordulóban kiesett egyesben, így Kristina Mladenovic oldalán a salakszezon első győzelméért lépett pályára Timi.

A 38 perces első játszmában Melichar és Peschke 2:2 után meglepte ellenfelét, brékelt 40-ra, majd 4:2-nél is elvette a Babos-Mladenovic páros adogatását. Ezután azonban nagy fordulatot vett a mérkőzés. Timiék a nyolcadik gémben szintén 40-re nyerték el az amerikai-cseh páros adogatását, majd 5:4 után fogadóként csak két labdamenetet veszítettek.

A második játszma már sokkal simábban alakult, a magyar-francia kettős 2:1 után 40-re, majd a hatodik játékban is 40-re brékelt. Ezután Timi és társa 0-ra nyerte szerváját.

Timiék ellenfele a negyeddöntőben vagy a 6. kiemelt Krejcikova/Szavcsuk, vagy a Vandeweghe/Barty páros lesz.