Babos Timiék szetthátrányból fordítottak Tajvanban

2018. január 30. kedd 14:17

A friss Grand Slam-győztes Babos Tímea ideiglenes partnerével, a tajvani Csan Hao-csinggel bejutott a negyeddöntőbe a tajvani WTA-tornán.

Taiwan Open, páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Babos Tímea, Csan Hao-csing (magyar, tajvani, 1.)-Anna Blinkova, Magda Linette (orosz, lengyel) 3:6, 6:0, 10-5

Az első helyen kiemelt páros, bár most csak ideiglenesen álltak össze, nem ismeretlen felekből áll, hiszen 2014-ben Kuala Lumpurban Babosék együtt nyerték meg a 250 000 dolláros WTA-tornát. Az első fordulóban ezúttal nem indult igazán jól a mutatvány, Anna Blinkova és Magda Linette (orosz, lengyel) megnyerték az első játszmát.

A szetthátrány azonban nem okozott gondot a második játszmára sebességet váltó magyar-tajvani kettősnek, amely lesöpörte ellenfelét, még gémet sem engedélyezett Blinkováéknak. A hazai pályán versenyző Csan oldalán remekelt a magyar klasszis is.

Az Australian Openen a francia Kristina Mladenovic oldalán nyerő Babos egyesben - a torna negyedik kiemeltjeként - szerdán az ausztrál Arina Rodionova ellen kezd a 32-es főtáblán.