Erre nem számítottunk: Babosék kiestek Wimbledonban

2018. július 11. szerda 15:34

Komoly meglepetés született a wimbledoni Grand Slam női páros negyeddöntőjében, ahol Babos Timiék két szettben kikaptak, és így kiestek.

Wimbledon, női páros, negyeddöntő:
Alicja Rosolska, Abigail Spears (lengyel, amerikai)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.) 7:6 (7-4), 6:3

Sajnos nagyot borult a papírforma a wimbledoni negyeddöntőben. Az 55 perces első szettben 2:2-ig mindkét páros magabiztosan nyerte adogatásait, ekkor a magyar-francia kettős 15-40 után összesen három bréklabdához jutott. Rosolska és Spears valamennyi lehetőséget hárította, majd a tizenkettedik gémben fogadóként jutott játszmalabdához, de végüól a tie-break döntött, ahol az ellenfél koncentrált jobban - olvasható Timi honlapján.

A második játszma sem hozta meg a remélt fordulatot. A lengyel-amerikai kettős ugyan gyorsan elveszítette korai brékelőnyét, sőt Timiék 3:2-re fordítottak, de ezután már nem nyertek több gémet, így komoly meglepetésre kiestek a negyeddöntőben.

Az eredménytől független Babos Timi az első helyre lépett elő a világranglistán.