Fucsovics Marci karrierje legnagyobb győzelmét aratta

2018. október 24. szerda 19:32

Fucsovics Márton szetthátrányból fordítva legyőzte a hetedik helyen kiemelt, a világranglista 15. helyén álló Fabio Fogninit a bécsi keménypályás torna nyolcaddöntőjében.

ATP Erste Open, Bécs, nyolcaddöntő:
Fucsovics Márton-Fabio Fognini (olasz, 7.) 4:6, 6:3, 6:2

A nyitókörben hétfőn a kanadai Felix Auger-Aliassime-t búcsúztató magyar játékos három héten belül már a második találkozójára készülhetett az olasz (15.) ellen, október elején a pekingi negyeddöntőben az ellenfél 6:4, 6:4-re nyert. Annak a meccsnek a hajrájában

Bécsbe már szemlátomást egészségesen érkezett, keddi bemutatkozásán 6:4, 6:3-ra verte a bosnyák Damir Dzumhurt (51.). A magyar-olasz nyolcaddöntő Fucsovics számára kiemelt téttel bírt, mivel egy éve ugyanezen a héten negyeddöntőt vívott Bázelben, és csak óriási csatában maradt alul a top 10-es horvát Marin Ciliccsel szemben. Azaz idén csak akkor tarthatta meg világranglista-pontjait, ha ismét eljut a negyeddöntőig, ellenkező esetben lejjebb csúszik a karriercsúcsot jelentő 40. helyről.

Hiába járt végig az olasz ellenfél szája

Kettejük második csatájára a bécsi Stadthalle kisebbik pályáján, a nyolcszáz ülőhelyes Next Gen Courton került sor, mintegy háromszáz néző előtt. Az első négy gémben magabiztosan adogattak, aztán a 26 éves magyar egy látványos átemeléssel értékesítette első bréklabdáját. Fognini ápolást kért a bokájára - közben megtelt a terem -, majd szokásához híven folyamatosan szövegelt a pályán, a vonalbírókkal, a székbíróval vagy a nézőkkel vitatkozva.

Ennek ellenére 4:4-nél utolérte magyar ellenfelét, aki 4:5-nél négy szettlabdát még bravúrral hárított, az ötödiket azonban az olasz (vélhetően) a vonalra ütötte. Mivel ebben a csarnokban nincs videovisszajátszás, így Cedric Maurier ítéletét nem lehetett kétségbe vonni, 49 perc elteltével az olasz került szettelőnybe.

A folytatásban újra kiegyenlített küzdelem zajlott, aztán - akárcsak az első játszmában - 2:2-nél megint Fucsovics brékelt, csakhogy ezúttal eljutott 5:3-ig, és második játszmalabdáját kihasználva, másfél óra elteltével egyenlített. Az utolsó felvonás már egyértelműen a nyíregyházi teniszező fölényét hozta, és még az sem zavarta meg, hogy Fognini csúnyán összeveszett a főbíróval. Fucsovics 3:1-nél még elvesztette az adogatását, de ezután már csak egy gémet engedélyezett egyre dekoncentráltabb riválisának, és végül 2 óra 2 perc alatt nyert.

Fucsovics ellenfele a pénteki negyeddöntőben a bolgár Grigor Dimitrov, a kazah Mihail Kukiskin - ők még az első fordulós meccsüket vívták -, vagy az orosz Andrej Rubljov lesz.