Alaposan elverte a 400 vegyes mezőnyét Hosszú Katinka

2017. december 13. szerda 19:43

Hosszú Katinka pályafutása 75. érmét szerezte világversenyen, amikor a 400 vegyes mezőnyét négy mp-cel utasította maga mögé a rövidpályás Eb-n.

Utcahosszal nyerte a 400 vegyest Hosszú Katinka a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokság nyitónapján: nem csupán a címét védte meg, de pályafutása 75. érmét szerezte (olimpiákon, vb-ken és Eb-ken) - írja helyszíni beszámolójában az úszószövetség.

A tudósítás kitér rá, hogy Hosszú Katinka egy pillanatra sem adott esélyt az ellenfeleinek a leghosszabb távon. A MOL-csapat úszóklasszisa is bevallotta a verseny után, inspirálóbb lett volna a csata, ha mondjuk ott van Koppenhágában a spanyol Mireia Belmonte vagy a brit Siobhan O’Connor. Hosszú így bő négy másodperces előnnyel ért a falhoz francia vetélytársai előtt.

Derencsényi István/MUSZ

A magyar úszófenomén ezzel pályafutása 75. érmét szerezte: olimpiákon 3-1-0, nagypályás vb-ken 7-1-5, rövidpályás vb-ken 13-7-2, nagypályás Eb-ken 13-5-2, rövidpályás Eb-ken pedig 11-4-2 a mérlege – összességében 46 aranynál, 18 ezüstnél és 11 bronznál jár; nagyon úgy fest, az 50. arany is simán a célkeresztben lehet Koppenhágában.