Csak a szokásos: Hosszú Katinka történelmet írt

2017. december 16. szombat 23:07

Hosszú Katinka a rövidpályás Eb 4. napján újabb két aranyat szerzett, így már 6 aranynál tart, és beállította saját, netanyai rekordját.

Hosszú Katinka ismét duplázott: először behúzta a 200 vegyest – ezt a számot zsinórban harmadszor nyerte meg a rövidpályás Eb-n –, mégpedig óriási előnnyel, majd hozta az 50 hátat is. Vagyis akárcsak két éve, Netanyában, ezúttal is behúzta mindhárom hátúszó és vegyesúszó számot – csak a 400 gyorson nem fog egy pluszérmet szerezni, mint 2015-ben, arról ugyanis visszalépett - olvasható az úszószövetség helyszíni beszámolójában.

Aranyak tekintetében így is sikerült megismételnie minden idők legjobb Eb-teljesítményét, 6 bajnoki címre ugyanis soha, senki nem volt még képes a verseny történetében rajta kívül.

Utoljára maradt a legrizikósabb szám, az 50 hát, elvégre a kéthosszas viadalon rendkívül kis különbségek döntenek (lásd a férfi 50 pillangót: 22.42, 22.43, 22.44-22.44 volt az első négy...), Katinka is azt mondta előzetesen, hogy itt azért bármi előfordulhat. Végül a „bármi” nem fordult elő, hiszen megvédte címét: bár a lengyel Tchorz nagyon jött két pályával odébb, azért ezen a távon egyértelműnek mondható, 0.14 másodperc volt közöttük a különbség.

A csaknem zsúfolásig megtelt RoyalArena 5000 fős közönsége óriási ünneplésben részesítette az Eb sztárját az utolsó eredményhirdetés után, a kijárat környékén összesereglett gyerkőcsereg heveny sikításokkal fogadta, hogy Katinka kidobta közéjük az érem mellé járó kabalababát.

Meghatóra sikeredett a 200 vegyes döntője

A kétszáz vegyes döntője igen meghatóra sikeredett: Verrasztó Evelyn ugyanis fantasztikus hajrával odaért a második helyre, így öt év után tudott újra egyéni érmet szerezni világversenyen (a debreceni nagypályás Eb-n volt bronzérmes szintén ebben a számban).

Derencsényi István/MUSZ

“Végre, az első egyéni csúcs ezen az Európa-bajnokságon! Sikerült fejben összerakni az egészet, nagyon jól éreztem magam ezen a versenyen, külön óriási dolog, hogy ez a kétszáz vegyes után sikerült. Nem sokan úsznak 26-on belül a világon, de én is ezek közé tartozom, azaz nagyon boldog vagyok - mondta Hosszú Katinka az 50 hát után.

"Kétszáz vegyesen 2:01 a legjobbam, megmondom őszintén, kicsit nehéz úgy úszni, hogy nincs, aki velem jöjjön, hiszen már háton szinte egyedül mentem, de mindig arra törekszem, hogy a legjobbat hozzam ki magamból. Ez most így sikerült.”