Fél lábbal már az Eurokupa elődöntőjében az OSC

2021. március 17. szerda 21:32

Az OSC magabiztos, 17-11-es győzelmet aratott a vendég spanyol Sabadell felett a férfi vízilabda Eurokupa negyeddöntőjének szerdai első mérkőzésén.

Vízilabda Eurokupa, negyeddöntő, első mérkőzés:
OSC-CN Sabadell (spanyol) 17-11 (2-4, 5-0, 3-4, 7-3)
a magyar csapat gólszerzői: Manhercz 4, Csacsovszky, Erdélyi 3-3, Burián, Tóth M. 2-2, Salamon, Sziládi, Hárai 1-1

A magyar együttes ugyan az első negyed végén még kétgólos hátrányban volt, de már a másodikban könnyedén fordítani tudott és zsinórban hét gólt szerezve alaposan elhúzott. Ezután újra a spanyolok percei következtek, a Sabadell szívosan tapadt az OSC-re, így az utolsó negyed szoros, 10-8-as magyar vezetéssel kezdődött.

Úgy nézett ki, a mieink végül négygólos előnnyel zárják a mérkőzést, ami már jó előnynek számított volna a visszavágó előtt, ám az utolsó percben Erdélyi Balázs büntetője, majd Burián Gergő bombája is beakadt, így hatgólos előnnyel utazhat Spanyolországba Varga Dani csapata. A visszavágót egy hét múlva rendezik.