Csak jobb periódusokra futotta a németek ellen

2023. november 05. vasárnap 17:59

A november végén rajtoló világbajnokságra készülő magyar női-kézilabda-válogatott 29-25-re kikapott vasárnap Münchenben Németország együttesétől.

női kézilabda-válogatott felkészülési mérkőzés:
Németország-Magyarország 29-25 (14-9)
a magyar gólszerzők: Klujber 8, Kuczora, Vámos 4-4, Juhász, Márton, Simon 2-2, Albek, Bordás, Hársfalvi 1-1
gólok hétméteresből: 2/1, illetve 6/4
kiállítások: 8, illetve 6 perc

Legutóbb 2018 decemberében győzte le vasárnapi vendéglátóját a magyar válogatott, azóta mind a négy egymás elleni mérkőzésen német siker született. Legutóbb március elején találkozott a két együttes, akkor a házigazda németek 26-20-ra nyertek.

Mindkét oldalon pontatlan támadásbefejezések jellemezték a találkozó elejét, 7 perc játék után 3-1-re vezettek a németek, akik kétgólos előnyüket annak köszönhették, hogy több ízben is gyors akciókra volt lehetőségük, míg a - hazai csapatokban kézilabdázókból álló - magyar válogatott a támadásait rendre felállt fal ellen vezette. Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány időkérése ellenére a 17. perc végére négygólosra nőtt a német előny (10-5).

A 22. percben fejbedobták Böde-Bíró Blankát, a több fontos védést is bemutató hálóőrnek jegelnie kellett az arcát, Golovin Vlagyimirnak pedig az okozhatott fejfájást, hogy az első játékrészt uraló német válogatott ötgólos fórral vonulhatott szünetre.

Két gólra is feljöttünk

A második félidőt jól kezdte a vendég gárda, két találatra feljött (14-12), ám villámgyorsan visszaállította az ötgólos különbséget a házigazda, sőt, tovább is tudta növelni előnyét (19-13). Több mint negyedóra volt még hátra, amikor Pásztor Noémit piros lappal arcra ütésért a lelátóra küldték a játékvezetők, ennek ellenére ismét visszaküzdötte magát mínusz kettőre a magyar válogatott (21-19).

A sok esetben pontatlan, kapkodó megoldások miatt két gólnál közelebb nem sikerült közelíteni, a hajrában viszont újfent nőtt a különbség és végül négy találattal bizonyultak jobbnak a hazaiak. A 35. egymás elleni mérkőzésen magyar szempontból két döntetlen és 19 győzelem mellett ez volt a 14. vereség.