Az 5. helyért játszhatnak a Honvéd remeklő kosarasai

2024. május 01. szerda 20:32

A rájátszásba az utolsó fordulóban bejutó Honvéd simán, 2-0-ra nyerte a DEAC elleni párharcot az 5-8. helyért zajló helyosztóban, az 5. helyért a Péccsel találkozik.

Férfi NB I, az 5-8. helyért, 2. mérkőzések:
Budapesti Honvéd Sportegyesület-DEAC 78-58 (19-23, 15-12, 22-18, 22-5)
A Honvéd legjobb dobói: Henry 22, Brown 20, Wesson 18
Az egyik fél második sikeréig tartó párharcot 2-0-ra a Honvéd nyerte.

Az 5-8. helyért folyó rájátszás első meccsén a Honvéd alaposan elverte a DEAC-ot Debrecenben, ezzel nyerő helyzetbe került, de az alapszakaszt az 5. helyen záró vendégek remekül kezdtek a Ludovika Arénában. A DEAC nyerte az első negyedet és még a nagyszünetben is vezetett, és úgy tűnt, a zárónegyed is izgalmasan alakulhat. Ez azonban nem így történt, a Honvéd parádés negyedik negyedet produkált, a vendégek mindössze öt pontot tudtak dobni a BHSE 22-jével szemben.

A Honvéd 2-0-ra nyerte a helyosztó első párharcát, így az 5-6. helyért folytathatja a rájátszást. Ellenfele a Sopront szintén két meccsen legyőző Pécsi NKA Universitas lesz.