Az átaludt 2. negyed okozta a női kosarasok vesztét
2024. november 07. csütörtök 21:03
Női kosárlabda Európa-bajnoki selejtező, B csoport, 3. forduló:
Magyarország-Bulgária 68-83 (23-20, 10-31, 18-15, 17-17)
A pontszerzők: Juhász 21, Dubei 9, Studer 9, Határ 8, Kiss 7, Lelik 6, Kányási 3, Dombai 3, Török 2, illetve Hillsman 25, Hrisztova 25, Ivanova 12, Konsztantinova 10, Dimitrova 6, Nikolova 3, Petrova 2
Miskolc túlnyomórészt jó ómennek bizonyult a válogatott számára, amely 2017 novembere óta öt Eb-selejtezőjéből csak egyszer kapott ki a borsodi városban. Ráadásul tavaly februárban ott verte meg 74-58-ra a románokat, s azzal a sikerrel jutott ki a negyedik hellyel zárult Európa-bajnokságra.
A csütörtöki csata a csapatkapitány Dubei Debóra remek betörésével, majd 6-0-lal indult, aztán a hazai klubban játszó Lelik Réka triplájának tapsolt a közönség. A hatodik percben 19-9 állt a nagyórán, Dubei nyolc pontnál tartott, a túloldalon főként a 196 centis Hillsman dolgozott eredményesen a palánk alatt.
Egy negyed alatt minden elúszott
A folytatásban Studer Ágnes sportszerűtlen hibája után az ellenfél először vezetett a meccsen (25-27), bő fél negyed alatt nyolc hazai pontra 30 érkezett válaszul. Nemsokára 16 pontra nőtt a vendégek előnye, sorra maradtak ki a magyar dobások, majd "mínusz" 17-nél remekül jött Lelik triplája. Karina Konsztantinova dudaszós hármasa miatt a nagyszünetben 33-51 volt az állás, a második negyedet 31-10-re hozták a bolgárok, akiknél Hillsman 16, Hrisztova pedig 14 ponton állt.
Térfélcsere után a rivális bedobta hatodik tripláját, ezzel 20 ponttal elhúzott, majd 14 pontos hátrányban három magyar támadás is eredménytelenül zárult. Hillsman viszont megszerezte 19., Hrisztova pedig a 20. pontját, és a házigazdáknál nem akadt senki, aki kihúzta volna a "kátyúból" a csapatot, ráadásul a kulcsemberek közül többen is faultproblémákkal küzdöttek. Huszonkét pontos különbségnél (44-66) eldőlni látszott a mérkőzés, az utolsó felvonás 51-66-ról indult.
A Minnesota Lynxszel WNBA-döntős Juhász Dorka kosaraival többször is kilenc pontra csökkent a távolság, de ennél közelebb már nem sikerült a bolgárokhoz férkőzni. A Völgyi-gárda a második negyedbeli összeomlást nem tudta kijavítani, így elszenvedte első vereségét a selejtezősorozatban.
A magyarok vasárnap a szintén 2/1-gyel álló szlovénoknál vendégeskednek Ljubljanában.