Idén is lesz európai főtáblán MOL csapatos klub

2024. augusztus 30. péntek 09:36

A Sepsi és az Újpest el sem tudott indulni, a DAC utazása igencsak rövidre és kellemetlenre sikeredett, ahogy a Topolyáé is, de a szerb bajnokságban bemutatott remek szereplésnek köszönhetően a TSC azért így is ott lesz a Konferencia Liga főtábláján.

Nem hozott szerencsét a nemzetközi kupaporond a MOL Csapat futballklubjainak, bár természetesen idén is lesz csapatunk a nemzetközi főtáblán. Ez azonban nem a jó selejtezős eredménynek, annál inkább a jó bajnoki szereplésnek köszönhetően, hiszen a szerb bajnokság dobogóján végző Topolyai SC már a bronzérmével biztosította a helyét egy csoportkörben.

A bajnokságban is vannak gondjai a TSC-nek (Fotó: FK TSC)

A TSC tavaly második lett, ami BL-selejtezőt ért számára, és bár ezt nem sikerült vennie, az Európa Liga-főtáblán folytathatta. A legutóbbi harmadik hely Európa Liga-selejtezőt ért, ám ezt sajnos megint nem tudta bevenni a Topolya, így a Konferencia Liga csoportkörébe került.

A Topolya kénytelen volt elengedni sikeredzőjét - erről itt beszélgettünk még a rajt előtt a klub igazgatójával -, és úgy néz ki, még szükség van egy kis időre, mire ráérez a közös munkát a csapat és Dean Klafuric vezetőedző. Erről tanúskodik az Európa Liga-selejtező, amit pont a távozó edző, Zarko Lazetic új klubjával, a Maccabi Tel Avivval vívott meg a vajdasági csapat.

Az izraeli események miatt a Maccabi Szombathelyen fogadta a TSC-t, és mivel a topolyaiaktól két játékost is kiállított a bíró az első félidőben, igen nehéz helyzetbe került a csapat. A 3-0-s vereség után nem sok remény maradt, és Topolyán egy még súlyosabb vereségbe futott bele a TSC: 1-5 lett a végeredmény. Apró szépségtapasz, hogy a hazai gólhoz Sós Bence adta a gólpasszt.

A többiek sem dicsekedhetnek

A Dunaszerdahelyi DAC nagy reményekkel kezdte meg a szereplését a Konferencia Liga selejtezőjében, ám hasonlóan kurtára sikerült az európai kaland a Felvidéken is, mint a Vajdaságban. A DAC megsemmisítő, 4-0-s vereséggel tért haza Azerbadzsánból, majd hazai pályán is kikapott (1-2) a Zira nevű csapattól.

A Zira simán ejtette ki a DAC-ot (Fotó: DAC 1904))

A székelyföldi Sepsi OSK-nak idén nincs gondja a nemzetközi szerepléssel, mert nem jutott ki Európába. Igaz, Diószegi László tulajdonos elmondta, a rájátszásban sokszor rajtuk kívül álló események miatt nem tudtak előrébb végezni, pedig a Sepsi megérdemelte volna, hogy zsinórban harmadszor is ott legyen Európában.

A MOL Csapat negyedik futballklubja szintén nem érdekelt az európai sorozatokban: az Újpesttel kapcsolatban inkább az volt a kérdés a legutóbbi szezonban, hogy megtartja-e NB I-es tagságát. Ez sikerült, a csapat és a klub átalakítása gőzerővel zajlik, és megalapozott a remény, hogy jövőre már Európában is láthatjuk a lilákat.