Babos Timi könnyed sikerrel kezdett Nagyszombaton

2019. május 15. szerda 14:14

Mindössze két gémet veszítve jutott tovább a nagyszombati salakpályás verseny első fordulójából Babos Timi.

Empire Slovak Open 2019, egyes, első forduló:
Babos Tímea-Lenka Stara (szlovák) 6:0, 6:2

A mérkőzés 51 percig tartott Nagyszombatban. Timi szabadkártyával szerepel a szlovákiai versenyen, első ellenfele szintén ezzel a lehetőséggel élhetett. Különösebb izgalmakat nem tartogatott a mérkőzés, hatalmas volt a tudáskülönbség - olvasható Timi honlapjának beszámolójában.

A 20 perces első szett elején Timi 30-ra nyerte el ellenfele adogatását, majd bréklabdáról hozta a sajátját. A harmadik gémben a magyar játékos nem veszített labdamenetet fogadóként, majd 4:0 után 15-re brékelt. Az utolsó gémben Lenka Stara egy labdamenetet nyert.

A második szett első része meglepően alakult. Timi kétszer brékelt 30-ra, de először 40-re, majd 30-ra el is veszítette az adogatását. Aztán 2:0 után a magyar játékos gémenként egy labdamenetet “hagyott” Starának, nagyon simán jutott a 16 közé.