Két rövidítésben jutott tovább Babos Timi

2019. május 08. szerda 18:36

Nagyon jól harcolt, így nagy csatában továbbjutott a franciaországi ITF-versenyen Babos Timi, aki már a negyeddöntőben jár.

Open de Cagnes-Sur-Mer Alpes-Maritime, egyes, 2. forduló:
Babos Tímea-Priscilla Hon (ausztrál) 7:6 (7-4), 7:6 (7-3)

Az 59 perces első játszmában Timi bréklabdáról hozta az adogatását 1:2 után, majd 30-ra elnyerte ellenfele szerváját, de Hon azonnal egyenlített - olvasható Timi honlapján. A folytatásban kiegyenlített volt a mérkőzés, aztán 4:4 után újabb gyors brékváltás történt. A következő két gémet hozta az adogató, így jött a tie-break. A rövidítés elején mindkét játékos elveszítette szerváját, 4-4 után viszont csak Timi nyert labdamenetet, először fogadóként, majd kétszer adogatóként!

A második szett nyitányaként Hon brékelt 30-ra, majd 3:1-re is vezetett, de 4:3 után Timi 30-ra nyerte ellenfele szerváját, hogy aztán adogatóként pont nélkül maradjon. A folytatásban mindkét játékos hozta a szerváját, jöhetett a második tie-break.

Timi jól kezdett, 4-1-re is vezetett, végül 7-3-ra nyerte meg a rövidítést, és ezzel a mérkőzést. Következő ellenfele Varvara Lepchenko lesz.