Nehéz meccset nyert Babos Timi Franciaországban

2019. május 07. kedd 12:55

Alaposan meg kellett küzdenie a továbbjutásért Babos Timinek a franciaországi ITF-versenyen, de végül összejött a továbbjutás.

Open de Cagnes-Sur-Mer Alpes-Maritime, egyes, első forduló:
Babos Tímea-Diane Parry (francia) 6:4, 6:2

A mérkőzés 1 óra 30 percig tartott a franciaországi ITF-versenyen - írja Timi honlapja. Nehezen, nagyon nehezen indult a mérkőzés: a 2002. szeptember 1.-jén született francia játékos azonnal elnyerte Timi szerváját az 51 perces nyitó felvonásban. Timi nagy csata után 2:2-nél beérte a hazai tinédzsert, de utána csak egy labdamenetet nyert adogatóként.

Parry 4:2-re is vezetett, ekkor jött a fordulat. A magyar játékos 3:4 után ismét hatalmas harcban brékelte, 40-re ellenfelét, majd 5:4-et követően 15-re vette el a francia ellenfél szerváját. A második szett elején Timi 2:0-ra is vezetett, de gyorsan 2:2 lett az állás. A magyar játékos ekkor 30-40-ről mentette meg az adogatását, ez sorsdöntőnek bizonyult. Timi a hatodik gémben 40-re brékelt, 5:2 után pedig fogadóként egy labdamenetet veszített, kihasználta második mérkőzéslabdáját.