Tovább menetel a megállíthatatlan Babos-Mladenovic páros

2020. február 26. szerda 17:35

Babos Tímea és Kristina Mladenovic könnyedén jutottak a dohai WTA-torna párosversenyének elődöntőjébe. Legutóbbi három tornáját megnyerte a magyar-francia páros.

Qatar Total Open, páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) – Hszü Ji-fan, Nicole Melichar (kínai, amerikai, 5.) 6:3, 6:3

A mérkőzés 1 óra 4 percig tartott Dohában, ezalatt Timiék végig magabiztosan adogattak, és jól éltek a kínálkozó bréklehetőségekkel is. A Babos-Mladenovic páros nagyszerűen kezdett, és a második szett sem hozott fordulatot, csak annyi változás történt, hogy a magyar-francia páros még magabiztosabban adogatott. Timi és Kiki esélyt sem adott ellenfelének és fogadóként is roppant veszélyes volt.

Hszü és Melichar a második és a negyedik játékban is hárított két bréklabdát, de csak 3:3-ig tudta tartani a lépést az ellenféllel. Timiék ezzel elődöntősök, ami nem meglepő, hiszen a világbajnoksággal kezdve minden tornát megnyertek, amin elindultak Kiki Mladenoviccsal. Utoljára október közepén kaptak ki, a moszkvai WTA-torna elődöntőjében.