Könnyes győzelemmel lépett egyet a bronz felé a Szolnok

2019. május 11. szombat 10:23

A Szolnok legyőzte az Egert a bajnokság bronzpárharcának első meccsén, így talán utoljára láthatták a szolnoki nézők a medencében a visszavonuló Kis Gábort.

E.ON férfi ob I, rájátszás, a 3. helyért, 1. mérkőzés:
Szolnoki Dózsa-ZF-Eger 10-7 (3-3, 1-1, 2-2, 4-1)
Gól.: Bátori, Alekszics, Prlainovics 2-2, Jansik D., Angyal, Kis G., Lazics, ill. Vlahopulosz 4, Murisics 2, Sánta

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Szolnok javára. A bronzmérkőzés elsősorban azért fontos, mert a párharc nyertese jogot szerez a Bajnokok Ligájában való indulásra.

A szolnoki meccsen három negyeden át tartották magukat a vendég egriek, akiknél a görög légiós, Angelosz Vlahopulosz négy gólig jutott. A házigazdák a negyedik nyolc percben fordították a maguk javára az összecsapást, és jutottak a párharcban lépéselőnyhöz.

A lefújás után senki nem mozdult a lelátóról, felállva köszöntötték a medencében a könnyeit nyelő extraklasszis centert, Kis Gábort, aki - amennyiben a Szolnok megőrzi idén makulátlan mérlegét az Eger ellen, és idegenben is győz - ezen a mérkőzésen búcsúzott a szolnoki közönségtől, és a vízilabdától.

A második mérkőzést jövő pénteken 19 órától játsszák az egri Bitskey-uszodában.