Laza edzőmeccsel kezdtek a hazai vébén a női pólósok

2022. június 20. hétfő 22:18

Meggyőző sikerrel kezdte a hazai rendezésű vizes-vb női vízilabdatornáját a magyar válogatott, Bíró Attila csapata alaposan elverte Kolumbiát a nyitófordulóban.

vizes-vb, női vízilabdatorna, A csoport, 1. forduló:
Magyarország-Kolumbia 35-4 (8-2, 8-0, 7-0, 8-2)
Vezette: Bouchez (francia), Savinovic (horvát)

Magyarország: Magyari - Szilágyi 4, Vályi 1, Máté 3, Parkes 3, Keszthelyi-Nagy 4, Garda 2. Csere: Gurisatti 3, Mahieu 2, Leimeter 5, Rybanksa 6, Faragó 2, Gangl (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

A 8-2-es első negyedre egy 8-0-s második követezett, a nagyszünetre kilenc játékosunk jutott minimum egy gólig, a legeredményesebb a triplázó Leimeter Dóra volt. Fordulás után a kapuban Gangl Edina váltotta Magyari Aldát – más nem változott: csapatunk könnyed játékkal haladt előre. A harmadik etap után 27-2, a végén 35-4 állt a táblán, úgy, hogy minden mezőnyjátékosunk szerzett legalább egy találatot - olvasható a waterpolo.hu honlapon.

A következő játéknapon már jóval nehezebb feladat vár a magyar válogatottra, hiszen Olaszország lesz az ellenfele.

Címlapkép: Derencsényi István/MVLSZ